OBROBJE
FESTIVALSKI URNIK

FESTIVALSKI DOGODKI

PETEK, 11. 9.

19:00 Trg Evrope
ADRIANO SOFRI
pogovor
vodi: Luka G. Lisjak

 

20:00 Trg Evrope
MAIER/KUŠAR
koncert

SOBOTA, 12. 9.

18:00 Park Pečno
SHIVA NAZARAHARI
POOYESH AZIZEDIN
pogovor, branje poezije
vodi: Ervin H. Milharčič

19:00 Park Pečno
GAL FURLAN
koncert

21:30 Terasa SNG NG
GIACOMO TONI E I FIGLI DI PUTTANA
kvantavtorska sabotaža KUD Morgan

NEDELJA, 13. 9.

16:00 Trgovski dom, Gorica (IT)
TOPOGRAFIJE SPOMINA
sprehod
vodi: Štefan Čok

17:30 Trg Evrope
TILEN KRAVOS
glasbeni intermezzo

18:00 Trg Evrope
BRANKO MARUŠIČ
NEVENKA TROHA
JERNEJ ŠČEK
LUKA LISJAK GABRIJELČIČ
okrogla miza
vodi: Kaja Širok

PONEDELJEK, 14. 9.

9:00 Dom upokojencev NG
PISEMSKE ČAJANKE
vodi: Tamara Babić

delavnica pisanja

19:00 Ex Daimond
DESETLETJE RAZPOTIJ
razstava ilustracij

RAZPOTJA 40: post scriptum
MIRT KOMEL
MARTIN HERGOUTH

vodi: Aljoša Kravanja
predstavitev revije

 

 

 

KNJIŽNI SEJEM

TOREK, 15. 9.

17:00 Sejem Mesta knjige
73 LET MEJE
sprehod po Novi Gorici
vodi: Blaž Kosovel

17:30 Sejem Mesta knjige
SIMONA HAMER: VSE OK
bralna uprizoritev
režija: Nika Bezeljak

18:30 Sejem Mesta knjige
SIMONA HAMER
pogovor
vodi: Nika Bezeljak

19:00 Sejem Mesta knjige
VERONIKA SIMONITI
pogovor
vodi: Katarina G. Čeh

20:00 Sejem Mesta knjige
JURSKI PAR
koncert

SREDA, 16. 9.

17:30 Sejem Mesta knjige
SIMONA SEMENIČ: NI TO TO
bralna uprizoritev
režija: Marko Čeh

18:30 Sejem Mesta knjige
SIMONA SEMENIČ
pogovor
vodi: Marko Čeh

19:00 Sejem Mesta knjige
DAVID BANDELJ
MARUŠA M. LAVRENČIČ
KATARINA G. ČEH
branje poezije

19:30 Sejem Mesta knjige
UROŠ ZUPAN
pogovor
vodi: Katja K. Lavrenčič

20:30 Sejem Mesta knjige
ZAJTRK
koncert

ČETRTEK, 17. 9.

17:00 Sejem Mesta knjige
DEJANJE PRIZNAM. ALI KRIVA NISEM!
glasbeno bralna uprizoritev
organizator: SNG NG, GKFB, Zavod Scaramouche

18:30 Sejem Mesta knjige
ČKZ št. 279: OKOLJSKI BOJI SKOZI PRIZMO MNOŽIČNE MOBILIZACIJE
predstavitev revije

19:00 Sejem Mesta knjige
BERNARD NEŽMAH
pogovor
vodi: Aleš Berger

20:00 Sejem Mesta knjige
MIRJAM M. HLADNIK
ALEKSIJ KALC

pogovor
vodi: Marko Klavora

PETEK, 18. 9.

9:00 GKFB (pri klavirju)
IZDELAVA E-KNJIGE / ZALOŽNIŠKI FORUM
delavnica e-knjige
organizator: KUD Police Dubove, Zveza modro-bela ptica

12:00 Sejem Mesta knjige
PESMI IN ŽIVLJENJE!
koncert Bevkove poezije za mlade
organizator: SNG NG, GKFB, Zavod Scaramouche

16:30 Sejem Mesta knjige
TRAJNICE ZA PAMETNE LENUHE
predstavitev knjige
gostja: Jožica Golob Klančič
organizator: Založba tržaškega tiska

17:30 Sejem Mesta knjige
ALJA FURLAN
DIJAKI GIM NG
SABINA BURKELJCA
JOHN HATFULL

predstavitev pesniške zbirke
organizator: Zavod Margarana

18:30 Sejem Mesta knjige
MIHA OBIT
ANDREINA TRUSGNACH
VIDA RUCLI
ALJAŽ ŠKRLEP

predstavitev in branje poezije

19:30 Sejem Mesta knjige
SAÏD KHATIBI
pogovor
vodi: Aicha Boughazi

20:30 Sejem Mesta knjige
FIDDLE GANG JAM
koncert

21:30 Terasa SNG NG
DAMIR AVDIĆ
kvantavtorska sabotaža KUD Morgan

 

FESTIVALSKA SOBOTA

SOBOTA, 19. 9.

8:45 Spomenik Francetu Bevku
SPREHOD OB DEDIŠČINI LJUBKE ŠORLI IN FRANCETA BEVKA
voden sprehod z recitali
organizator: JSKD in ZTK Nova Gorica s partnerji

13:00 Carinarnica
ŠTIRJE LETNI ČASI
delavnica pisanja na lokacijah
vodi: Tamara Babić